FASHION/NEWS/Polish Fashion

Wielki come back Relaksów

4 października do sklepów Wojas powróciły, owiane legendą, buty RELAKSY. Ich nowa wersja to stara dusza, kultowy design i doskonała jakość.

Obiekt marzeń każdej ówczesnej matki i symbol lepszego życia. Przez dwadzieścia kilka lat swej nieobecności, buty z Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Podhale”, zdążyły stać się marką kultową. Przedmiot pożądania i symbol szczęściarza w tamtych czasach, dziś zyskał wiele innych właściwości. To właśnie sentyment i wspomnienia sprawiły, że buty RELAKS mają swoją duszę. I właśnie dlatego marka ta, ma szansę także podbić serca współczesnych klientów i stać się swoistym „must have” sezonu. Produkt idealnie wpisuje się w ckliwy trend „PRL wiecznie żywy”, który od jakiegoś czasu obserwujemy na rynku. Galerie fotografii robią wystawy o PRL-u, zachwycamy się designem nawiązującym do stylistyki tamtych czasów, a najmodniejsze knajpy i kawiarnie mają właśnie PRL-owski klimat. Dzisiejsze pokolenie 30-40 latków z rozrzewnieniem przypomina sobie klimat tamtych dni. A jak wszyscy wiemy, tęsknota za tym, co znane może stanowić potężną motywację do zdobycia tego, co dla nas ważne.

Pierwsza para butów została wyprodukowana w Nowym Targu 1 października 1955 roku. Szczyt ich popularności przypada na lata 70 i 80-te. Zaś w 1972 roku wyprodukowano stumilionową parę Relaksów z charakterystycznym L stylizowanym na kij hokejowy. Aktualnie właścicielem marki jest Wiesław Wojas, który wspólnie z duetem Dominik Doliński i Dariusz Gałęzewski (właściciele marki OSHEE) reaktywują markę RELAKS. Dzisiejsze RELAKSY wyglądają identycznie, ale różnią się, jakością. Mają grubą traktorową podeszwę, produkowane są z naturalnej skóry lub zamszu i ocieplone są naturalna wełną. W kolekcji do wyboru mamy 10 wariantów kolorystycznych.

_368066_2_m _368067_2_m_368071_2_m _368076_2_m _368077_2_m _368063_2_m _368062_m_368078_2_m_368079_2_m

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s