Events/FASHION/NEWS/Polish Fashion/World Fashion

SPECJALNY POKAZ OTWIERAJĄCY 9. EDYCJĘ FASHIONPHILOSOPHY

Gwiazdą specjalną jesiennego Fashion Week Poland jest jedna z największych japońskich projekantek mody, Junko Koshino, której kolekcje pokazywane były na całym świecie. Specjalny pokaz, otwierający jesienną edycję polskiego tygodnia mody odbędzie się 15 października do Centrum Promocji Mody (ASP Łódź).
images
Junko Koshino na stałe mieszka w Tokio. W latach 1978-2000 uczestniczyła w Paris Collection. W 1985 roku jej pokaz mody był największym zorganizowanym tego roku w Pekinie. W kolejnych latach pokazywała swoje kolekcje: w Metropolitan Muzeum w Nowym Jorku (1990), w Wietnamie (1994), na Kubie (1996), w Polsce (1997), w Birmie (2009), a także w wielu innych miejscach na całym świecie.
W 1992 prezentowała „Junko Koshino Design Exposion” w Narodowym Muzeum Historii Chin w Pekinie. Projektantka była odpowiedzialna za pokaz otwarcia Festiwalu Japonii w Kennedy Center w Waszyngtonie (2008). W tym samym roku wybrano ją ambasadorką YOKOSO! JAPAN (Japońska Agencja Turystyki) oraz ambasadorką odpowiadającą w Japonii za wizerunek i promocję EXPO 2010 w Szanghaju (Chiny).
W 2010, z okazji 25-lecia obecności Junko Koshino na rynku chińskim, obył się rocznicowy pokaz i przyjęcie w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie. W tym samym roku projektantka zaprezentowała pokaz-performance podczas Roma Film Festival. W 2011 roku Koshino otrzymała od Rządu Kuby Medal Przyjaźni, a w 2012 reprezentowała Japonię w części Chińskiego Tygodnia Mody poświęconej Azji Wschodniej.
Spektrum działalności projektantki jest bardzo szerokie. Junko Koshino m.in. projektowała kostiumy do oper („Zaczarowany Flet”, „Madame Butterfly”), musicali – np. wystawiany na Broadway’u „Pacific Overtures” (nominowany do Nagrody Tony) czy „Kuninusubito” Monsai Namury. Artystka projektuje także wnętrza i odzież sportową. Ostatnio Koshino zaprojektowała kostiumy dla grupy bębniarzy The Art Of Japan Drum „TAO” i wyreżyserowała spektakularny pokaz fajerwerków RYUKYU – KAIENSAI w Okinawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s