art/Culture/Design/NEWS

Magiczne miejsce…Jaworowy Dwór

17 grudnia 2013 roku w ciepłych i bardzo przyjemnych wnętrzach Jaworowego Dworu odbyło się kameralne spotkanie z właścicielami dworku oraz kilkoma dziennikarkami i blogerkami. Świąteczny nastrój wprowadził Panie w dobry humor, który towarzyszył całej biesiadzie.

Jaworowy Dwór to przepiękne, magiczne miejsce znajdujące się 40 km od Warszawy.

Właścicielka – Bożena Szok – dba o każdy szczegół i wraz ze wsparciem profesjonalnego zespołu pracowników, w odrestaurowanych murach Jaworowego Dworu tworzy rodzinną, pełną ciepła atmosferę, którą czuje się tuż po przekroczeniu progu XVIII-wiecznego dworku.

Do 1984 r. zabytkowy zespół dworkowo-parkowy pozostawał bez opieki, ulegając dalszej dewastacji do niemal całkowitej ruiny.
W 1984 r. dwór nabyli Bożena i Marek Szok. Dzięki ich staraniom obiekt został  wpisany do rejestru zabytków. Od tej pory pod nadzorem Konserwatora Zabytków prowadzono odbudowę dworu  uwzględniającą zachowanie jego pierwotnej formy.
Prace zakończono w 1993 r. “Jaworowy Dwór” – od nazwiska pierwszych właścicieli, został otwarty jako miejsce spotkań i konferencji oraz szkoleń dla firm. Miejsce to cieszy się nieprzerwanie ogromną popularnością, głównie dzięki panującej tu ciepłej i domowej atmosferze i – co nie jest bez znaczenia – wykwintnej kuchni, którą panie miały okazję przetestować.
Wedle tradycji Dwór otacza pięknie zagospodarowany park z liczącym sobie czterysta lat dębem – pomnikiem przyrody, stawem, zabytkowymi wiatrakami, który otula ciszą i spokojem wszystkich przebywających tu Gości.

Atmosferę spotkania umilił zapach świec Party Lite.

DSC_0017

DSC_0302

Marta Panasiuk-Kopka, Bożena Szok, Ewa Żmuda-Jankowska

DSC_0072

Magdalena Woźniak, Magdalena Iwańska, Ewa Żmuda-Jankowska, Lucy Saremek, Bożena Szok, Joanna Daniło

DSC_0290

Joanna Daniło, Lucy Saremek, Magdalena Iwańska

DSC_0164

Bożena Szok, Agnieszka Kaczorowska

DSC_0043 DSC_0052 DSC_0111 DSC_0205

DSC_0004DSC_0018 DSC_0298

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s