Events/FASHION/NEWS/Polish Fashion

paprocki&brzozowski kolekcja jesień/zima 2015/2016

Inspiracją do najnowszych kolekcji duetu paprocki&brzozowski jest sztuka nowoczesna, przede wszystkim malarstwo. Duch przełamywania stereotypów i odwaga, która towarzyszyła artystom z tego okresu stały się punktem wyjścia dla dwóch kolekcji projektantów.

W kolekcji PLANTS by paprocki&brzozowski (młodszej linii basic) pojawiają się nawiązania do ekspresjonizmu rodem z pracowni Jacksona Pollocka. Grafika, spontaniczność, dynamizm, młodość – to hasła wywoławcze. Po sukcesie bluz i T-shirtów z linii PLANTS, nowa kolekcja jest pierwszą pełną propozycją projektantów na co dzień.

19_web_PaprockiBrzozowski_Plants_250515_fot_Filip_Okopny 18_web_PaprockiBrzozowski_Plants_250515_fot_Filip_Okopny 20_web_PaprockiBrzozowski_Plants_250515_fot_Filip_Okopny 22_web_PaprockiBrzozowski_Plants_250515_fot_Filip_Okopny 1_web_PaprockiBrzozowski_Plants_250515_fot_Filip_Okopny 2_web_PaprockiBrzozowski_Plants_250515_fot_Filip_Okopny

Kolekcja regularna paprocki&brzozowski to eksperymenty nawiązujące do twórczości kubistów, szczególnie Pabla Picassa i Georges’a Braque’a, ich awangardowego podejścia do formy i zerwania ze stereotypami.

„Geometria, synteza figury, wielopłaszczyznowość i eksperymenty ze sprawdzonymi proporcjami – na to postawiliśmy w tym sezonie. Sylwetka jest jak nowoczesna rzeźba, musi zaskakiwać z każdej strony. A żeby zaskoczyć, musi przełamywać stereotypy.”
– mówią Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

„Nie chcieliśmy nawiązywać do żadnego okresu w modzie. Uwzględniamy to, co było
i „opłacało się” w damskiej garderobie, ale poszukujemy wciąż czegoś nowego. Kubizm odrzucał wszelkie stereotypy, zrywał z zastaną rzeczywistością – to nas urzekło najbardziej. Odwaga w myśleniu i nowoczesność.” – dodają Projektanci.

„Kochamy kontrasty. Prosty przekaz – uproszczenie formy w duecie z wyrazistym efektem i grafiką. Zależało nam na odważnych ruchach, konkretnych cięciach i podziałach kolorystycznych.”

32_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny 29_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny 11_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny 4_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny 35_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny24_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny

Paprocki & Brzozowski eksperymentują więc ze znanymi proporcjami i kolorami. Swoje sprawdzone, kobiece fasony przełamują odważnymi cięciami i kontrastowymi zestawami tkanin. Kaszmiry versus krepy, żorżety versus wełny, jedwabie versus dżerseje
– to ulubione luksusowe tkaniny projektantów. Stonowana kolorystyka czerni, beży, szarości i bieli jest idealnym tłem dla pojawiających się fragmentarycznie zwierzęcych deseni i akcentów mocnego koloru – niebieskiego i zielonego.

W najnowszych kolekcjach nie zabraknie ulubionych detali projektantów – metalowych błyszczących zamków, graficznych nadruków, romantycznych szarf i asymetrii.
Uzupełnieniem stylizacji do pokazu była biżuteria firmy APART oraz buty marki KAZAR i New Balance.

Zdjęcia Filip Okopny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s