Events/FASHION/Polish Fashion

Pochwała kobiecości według paprocki&brzozowski

Najnowsza kolekcja HALF-NAKED paprocki&brzozowski to pochwała kobiecości. Tytuł wyraźnie sygnalizuje odsłanianie kobiecego ciała. W przypadku Paprockiego i Brzozowskiego eksponowanie ciała zawsze jest bardzo sexy.

Projektanci bawią się transparentnymi tkaninami i delikatnymi koronkami, tworząc bardzo zmysłowe rozwiązania. Kolekcja jest  romantyczna i jednocześnie bardzo sexy.

13312889_10153707043212993_686821938096851168_n

Zależało nam na kontrastach. Tym razem to romantyka i rock. Jak znaleźć kompromis między tymi dwoma skrajnymi estetykami? To właśnie nas zainspirowało. Lubimy zderzać ze sobą skrajności. Łączyć odległe od siebie trendy. Na ich zderzeniu zawsze powstaje coś interesującego – mówi Marcin Paprocki.

 Świadoma sensualność kontra romantyczna niewinność. Kilka akcentów z sypialni i kilka rockowych elementów z lat ’80. Delikatnie erotyczne koronki i wyraźnie sexowny glamour. Wiedząc, jak silne estetyki łączymy, celowo ograniczyliśmy gamę kolorystyczną – mówi Mariusz Brzozowski.

Nowa kolekcja paprocki&brzozowski jest monochromatyczna, to przede wszystkim ulubione przez projektantów czerń i biel, z akcentami złota, bordo i zgaszonego różu. Użyte tkaniny to najwyższej jakości jedwabne satyny, krepy i muśliny, delikatne żorżety, kaszmiry i skóry. Naszywana ręcznie koronka, falbany, kryształy i aplikacje to swoisty akcent haute couture w kolekcji paprocki&brzozowski. Połączenie technik wysokiego krawiectwa z wysoką jakością tkanin to celowy zabieg.

Moda jest sztuką użytkową, to prawda. Jednak w tej kolekcji chcieliśmy pokazać, że ubrania mogą być również sztuką. To nasza najbardziej pracochłonna kolekcja, wymagająca wielkiego nakładu czasu i ogromnego zaangażowania. Projekty powstawały miesiącami, wszystkie koronki, koraliki i aplikacje były naszywane ręcznie. Dążyliśmy do osiągnięcia spektakularnego efektu, a jednocześnie spontaniczności – koronki  i tkaniny mają sprawiać wrażenie poruszania się razem z sylwetką podsumowują Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s