Events/FASHION/Polish Fashion/Trends

Morza szum czyli OCEAN 5 by Qπш Robert Kupisz

2 czerwca 2016 r. w industrialnej hali w warszawskiej Soho Factory odbył się pokaz  najnowszej kolekcji – OCEAN 5 by QПШ ROBERT KUPISZ, Lato 2017. Inspiracją do stworzenia kolekcji był ocean – jego głębia, kolory, tekstury i postaci z nim związane: marynarze, piraci, ratownicy, nimfy morskie i syreny.

Powrót do czasów beztroskich wakacji na bałkańskich plażach i hołd ulubionym miejscom nad ukochanym przez projektanta polskim Bałtykiem – w najnowszej kolekcji OCEAN 5 Robert Kupisz po raz kolejny udowadnia, że najciekawsze inspiracje zawsze znajduje w swoich własnych wspomnieniach i ludziach, których spotyka na co dzień. „Morze jest dla mnie ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu, działa na mnie terapeutycznie’’ – jak mówi sam projektant i oddaje nam kolekcję, która przez ciepłe, miękkie beże i biele, całą paletę błękitów oraz marynistyczne motywy przenosi nas zarówno do polskiej Juraty jak i na bułgarski Słoneczny Brzeg. Kolekcja OCEAN 5 swoją nazwą podkreśla także wyjątkową rocznicę dla marki – 5-te urodziny marki obchodzone hucznie ze wszystkimi gośćmi pokazu.

Kolekcja OCEAN 5 na sezon Lato 2017 utrzymana jest w marynistycznie osadzonej kolorystyce granatów, bieli i błękitów, ale też nawiązujących do kolorów piasku i plaży – beży i szarości. Sezonowym elementem, charakterystycznym dla tej kolekcji jest kolor koralowy, nawiązujący do koszulek ratowników. W kolekcji pojawiają się także motywy militarne – m.in. inspirowana admiralską odznaką naszywka, zinterpretowana na nowo przez projektanta. Po raz pierwszy w historii marki na szlachetne materiały takie jak skóra i jedwab zostały naniesione printy związane z inspiracjami kolekcji.

 

Kobieta ubrana w kolekcję OCEAN 5 to odpowiednik współczesnej syreny – eterycznej, niedostępnej i sensualnej – dlatego jej stylizacje w tym sezonie są delikatne i subtelne przywodzące na myśl formy z lat 70-tych, inspirowane hipisowskimi, koronkowymi tunikami i kaftanami. Wakacyjne motywy były także widoczne w wizerunku modeli, którzy nieodłącznie kojarzyli się z kalifornijskimi surferami odpoczywającymi nad oceanem.

Niezwykle mocnymi elementami kolekcji OCEAN 5 są nieodzownie kojarzące się z marynarzami paski i tatuaże – zaprojektowane przez tatuażystę specjalnie dla marki. Występują one zarówno w  połączeniach jako printy na jedwabiu, jak też jako wiodący motyw danej stylizacji. Dla samego projektanta, mimo początkowego wrażenia kiczowatości, zawierają w sobie prawdę i siłę związaną z nieustępliwym charakterem ludzi morza.

low_Kupisz_0259low_Kupisz_0279low_Kupisz_0294low_Kupisz_0313low_Kupisz_0333low_Kupisz_0356low_Kupisz_0373low_Kupisz_0389low_Kupisz_0412low_Kupisz_0486low_Kupisz_0500low_Kupisz_0676

Za oprawę muzyczną do pokazu odpowiadała Natalia Przybysz, w opinii Roberta jedna z najciekawszych postaci we współczesnej polskiej muzyce: „Jej piosenki bardzo mnie pobudzają i dużo mówią o współczesnych młodych dziewczynach – niezależnych i silnych.”

low_Kupisz_0001

Kilka detali marynistycznych:)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autorem zdjęć jest Marek Makowski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s