beauty/Best of Beauty/Body/Visage

Siła w duecie!

Fraxel i „wampirzy lifting” – idealnie zgrany duet!

Face-Lifting (lifting twarzy) – to określenie zawitało do medycyny estetycznej odkąd na rynku pojawiły się zabiegi konkurujące z chirurgicznym face – liftingiem. Należą do nich bez wątpienia odmładzające i głęboko rewitalizujące zabiegi laserem frakcyjnym oraz słynny już „wampirzy lifting”, czyli mezoterapia własnym osoczem. A co, jeśli połączyć ze sobą obie te procedury? Zobacz, jak osiągnąć efekt odmłodzenia skóry w wersji XXL.

FRAXEL re:store –  jak działa laser frakcyjny?

fraxel

Fraxel re:store, to system laserowy wyznaczający nowe standardy w laseroterapii estetycznej. W przeciwieństwie do innych, zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym działają wyłącznie na niepożądaną zmianę, a ponieważ skóra wokół pozostaje nienaruszona, gojenie się następuje relatywnie szybko i bez widocznych ran. To pozwala szybciej wrócić do codzienności i znacznie redukuje dyskomfort.

Zabieg ma wszechstronne zastosowanie, pomaga m.in.: zlikwidować głębokie blizny (potrądzikowe, pourazowe i pooperacyjne), rozstępy, rozszerzone pory, zniszczenia posłoneczne, zmarszczki okolicy oczu, plamy barwnikowe, a także brązowe przebarwienia. Bez względu na dominujący problem terapeutyczny zabieg laserem frakcyjnym zawsze sprawia, że uzyskujemy wyraźne ujędrnienie skóry na bardzo głębokim poziomie (patrz: lifting laserowy).

Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. Ponieważ światło lasera pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach.

http://mediderm.com.pl/zabiegi/zabiegi-medyczne/laser-fraxel-restore/

„Wampirzy lifting” – na czym polega rewitalizacja płytkami krwi?

dr-pronczuk-podczas-zabiegu-1

To zabieg mezoterapii wykonywany osoczem bogatopłytkowym pozyskanym z własnej krwi. Lekarz pobiera krew ze zgięcia w łokciu, a następnie przygotowuje w specjalnej wirówce do podania kaniulą w skórę. W osoczu znajdują się wszystkie, naturalne czynniki potrzebne do regeneracji tkanek. Pobudza ono skórę do intensywnej odnowy komórkowej, co daje wyraźny efekt jej zagęszczenia i pojędrnienia.

Zabieg od tradycyjnej mezoterapii różni się tym, że: Po pierwsze, w płytkach krwi znajdują się wszystkie czynniki potrzebne do regeneracji tkankowej, a nie tylko te pojedyncze, wybrane do konkretnego zabiegu. Czynniki te znajdują się w odpowiedniej, naturalnej koncentracji, zachowują także pełną świeżość i aktywność w momencie podawania. Po drugie, zabieg jest jednorazowy, a całą procedurę powtarza się nie wcześniej niż po pół roku.

Zabieg trwa około 20 minut.

http://mediderm.com.pl/zabiegi/zabiegi-medyczne/osocze-bogatoplytkowe

Siła w duecie!

photoflower-394-2

Prawdziwą bombę odmładzającą stanowi jednak połączenie obu metod. Dr Roman Prończuk uzyskuje doskonałe efekty w wyniku skojarzenia zabiegów laserem Fraxel re:store i mezoterapii osoczem w jednej procedurze.

Zobacz wideo: https://www.youtube.com/watch?v=z_L0sCIGZzI

Fraxel i mezoterapia osoczem, jako jedne z nielicznych metod, mają udowodnioną badaniami FDA skuteczność w stymulacji fibroblastów. Dodatkowo w osoczu bogatopłytkowym znajdują się wszystkie czynniki potrzebne do autoregeneracji tkanek, co dodatkowo wzmacnia działanie lasera. W wyniku połączenia zainicjowany głęboko w skórze proces naprawczy jest nie tylko intensywniejszy, ale przebiega szybciej, a gojące właściwości osocza skracają rekonwalescencję.

Wskazania:

  • brak jędrności – uzyskujemy wyraźne ujędrnienie tkanek miękkich (tzw. lifting laserowy)
  • zmarszczki okolicy oczu (dodatkowo dzięki osoczu możliwość wypełnienia)
  • głębokie blizny – potrądzikowe, pourazowe i pooperacyjne
  • rozstępy, rozszerzone pory skóry twarzy
  • plamy barwnikowe związane z wiekiem lub działaniem promieni słonecznych
  • brązowe przebarwienia

Fraxel re:store i „wampirzy lifting” krok po kroku:

Lekarz, po wykonaniu znieczulenia obszaru zabiegowego, pobiera ze zgięcia w łokciu krew pacjenta do specjalnej probówki, która następnie zostaje umieszczona w specjalnej wirówce, gdzie z odwirowanej krwi pozyskuje się osocze bogatopłytkowe PRP.

Następnie za pomocą wiązki światła lasera naświetla wybiórczo miejsca wymagające regeneracji, a następnie w tak „podziurkowaną” skórę aplikuje wcześniej przygotowane osocze.

Zdaniem dra Romana Prończuka połączenie Fraxela z mezoterapią osoczem PRP to prawdziwa bomba odmładzająca. Osocze pomaga goić skórę, a dzięki wcześniejszemu „podziurkowaniu” przez laser, samo lepiej penetruje w głąb skóry. Oba zabiegi idealnie się uzupełniają i współpracują ze sobą w głębokim procesie naprawczym.

WAŻNE: działanie procedury Fraxel + mezoterapia osoczem PRP  wzmacnia stosowanie preparatu Autologic Krem na bazie własnego osocza.

Autologic Krem można zakupić w formie samej bazy (cena 250 zł), ale jego działanie jest optymalne dopiero w połączeniu z własnym osoczem (cena 450 zł.). Idealnym i rekomendowanym przez lekarza rozwiązaniem jest terapia łączona jw.

pudelko-autologic-therapy-nowe

Ilość zabiegów:

Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. Pierwsze efekty widoczne są od razu, a poprawa jakości skóry na głębszym poziomie następuje w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w Klinice Medi-Derm dr Prończuk, a ocena ich efektywności jest potwierdzona doświadczeniem lekarza medycyny estetycznej.

Cena terapii Fraxel re:store w połączeniu z mezoterapią osoczem w Klinice MediDerm dr R. Prończuk: 2.200-3.000 zł/ 1 zabieg

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s